FavoriteLoadingAdd to favorites

 Saving General Yang (2013)

260 Shikime
  • Lloji Filmit: Aventurë, Biografi
  • IMDb:
  • Viti:
  • Tags: ,

Ne verilindje te Kinës, herët para eres sonë, dinastia “Song”, ne vitin 986 para erës sonë. Ushtria Khitan hakmerret per një masakër qe kishte ndodhur në te kaluaren, duke rrembyer gjeneralin Yang Fe dhe duke e lënë gruan e tij dhe 7 djem per ta shpetuar atë, te cilet ranë ne gracken e tyre vdekjeprurese.

Komente