FavoriteLoadingAdd to favorites

 Hours (2013)


Filmi Traileri
369 Shikime
  • Lloji Filmit: Dramë, Thriller
  • IMDb:
  • Viti:
  • Tags:

Para agimit të 29 gushtit 2005, Nolani mbërrin në një spital të Nju Orlinsit së bashku me gruan e tij shtatzënë Abigejl e cila bën lindje të parakohshme. Ajo çka duhej të ishte dita më e lumtur në jetën e Nolanit shumë shpejt del jashtë kontrollit kur lindja shkon tragjikisht keq dhe Uragani Katrina sulmon spitalin, duke detyruar një evakuim. Duke i thënë të qëndrojë me vajzën e tij, e cila është në inkubator, Nolani dhe fëmija i tij i sapolindur shumë shpejt izolohen nga bota për shkak të prerjes së energjisë dhe përmbytjes. Kur askush nuk kthehet për të ndihmuar, Nolani përballet me vendime të shumta jete a vdekjeje, duke luftuar për ta mbajtur vajzën e tij të gjallë, ndërsa minutat kalojnë duke u kthyer në ORË.

Komente