FavoriteLoadingAdd to favorites

 Harry Potter and the Order of the Phoenix

479 Shikime
  • Lloji Filmit: Animuar, Fantazi
  • IMDb:
  • Viti:
  • Tags:

Me gjithë ato paralajmërime që Lordi Voldemort po kthehet, Harri dhe Dambëlldori do shënjestrohen nga autoritetet e Ministrisë së Magjisë, teksa një burokrate me autoritet Dolores Umbridxh, do të shpallet drejtoreshë në Hoguarts. Harri dhe miqtë e ti themelojnë “Ushtrinë e Dambëlldorit”.

Komente